Poznáte Gravatar?

Ste na interete hodne aktívni a často sa zapájate do rôznych diskusných fór? Chýba vám možnosť zobrazenia vlastnej profilovej fotografie, loga či obrázku pri vašich príspevkoch? Ak áno, služba "Gravatar" je určená práve vám.

Poznáte to. Diskutujete v rôznych fórach či blogoch a pri vašom príspevku sa zobrazuje tuctová silueta. Služba Gravatar, alebo teda "Global Recognized Avatar" je systém, ktorý v ktorom si môžte spravovať účet s emailovými adresami a k nim priradenými profilovými obrázkami. Či už je to fotografia, logo firmy alebo hocijaký iný obrázok. Touto cestou máte skvelú možnosť upútať čitateľa na váš príspevok. Zďaleka sa tu nebavíme len o nejakom prázdnom surfovaní či "kecaní" vo fórach. Ako majiteľ firmičky alebo marketingový pracovník veľkej spoločnosti, mali by ste mať vo svete moderného marketingu prehľad nielen o tom, čo sa hovorí o vašich produktoch či službách, ale aj o tom, čo sa deje v samotnom odvetví v ktorom vyvíjate podnikateľské aktivity. Nielen mať prehľad, ale aj sa aktívne zapájať, priamo ako reprezentant danej značky, do diskusie. V dnešnom pretlakovanom svete majú ľudia (zákazníci či potencionálni zákazníci) radi osobný prístup, starostlivosť a reakcie. Toto sú drobné dôvody prečo sa zapájať do diskusií. Drobné, avšak s dlhodobým vážnym dopadom. Pokiaľ diskutujeme slušne a úprimne, tak určite pozitívnym. Ale o tom si určite niekedy ešte napíšeme. Poďme naspäť ku Gravatarovi :).

Službu Gravatar nájdete na www.gravatar.com. Registrácia je veľmi jednoduchá. Potrebujete k nej vlastne len jednu emailovú adresu. Táto adresa bude tzv. "primárna", čo však môžte kedykoľvek zmeniť, pokiaľ v účte budete spravovať viaceré emailové adresy. V mojom prípade mám aktuálne tri adresy s ktorými zvyknem komunikovať na internete. Pri všetkých mám rovnakú "profilovku". To však nie je podmienka. Ku každej adrese si môžte priradiť inú fotografiu.

Gravatar

Ako som spomínal, do účtu si môžte pridať viac fotografií a následne ich priraďovať k jednotlivým emailovým adresám. Emailová adresa je pojítko k fotografii. AK v diskusii použijete emailovú adresu "X", tak sa v diskusnom fóre zobrazí pri vašich príspevkoch fotografia priradená k adresy "X". Ak použijete "Y", tak zase fotografia priradená k tejto emailovej adrese. Fotografiu môžte nahrať z vášho počítača, z webovej stránky ako aj vyhotoviť pomocou webkamery:

Gravatar

Ovládanie účtu je síce len v angličtine, ale pokiaľ máte podchytených aspoń pár základných slov používaných internetových aplikáciách a prihlasovaní sa do nich, tak sa v ňom zorientujete pomerne rýchlo. Účet môžte prepojiť s rôznymi inými účtami sociálnych sietí:

003

Toto samozrejme patrí už medzi funkcie navyše a používanie služby tým nieje vôbec podmienené. Mimo to si môžte vyplniť vlastný "Avatar" profil, môžte si tam dať vlastné pozadie či pridať kontaktné informácie. Môj profil na gravatar.com vyzerá takto: http://gravatar.com/dusanbelan

Rozšírenie služby a teda využívanie Gravatar API webovými vývojármi je vo svete slušne rozšírené. U nás, tak ako pri iných službách, to chce nejaký čas kým si službu osvojí väčšie publikum. Každopádne v komentároch v našom blogu je služba implementovaná, takže keď si účet založíte a nakonfigurujete, môžte ju hneď vyskúšať. Nezabudnite však použiť emailovú adresu zadanú do služby Gravatar :).

Ohodnoťte článok
(0 hlasov)
Dušan Beláň

Zakladateľ a (zatiaľ) hlavný administrátor projektu WebNaKľúč, aktívny fotograf a lektor. Záujmy: umenie, fotografia, knihy, marketing, bicykel, príroda, technológie.

Webová stránka: www.webnakluc.sk

Zanechajte komentár

Uistite sa, že ste vyplnili polia označené (*) r. HTML kód nie je povolený.

návrat hore

Kariéra

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.:
* dlhodobo hľadáme administrátorov (Joomla!, php, validita)
* taktiež obchoďákov na ŽL (provízny systém)

Kontakty

mob.: +421 905 747 623
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
office: FOCUS consulting & trade
            Edmunda P. Bárdoša č. 184
            027 32  Habovka
SK-NIC: DUAN-0264

 

Social Media Center

Social media

Google Apps Center

Google apps